dom

Tak! Mam nowy, wielki dom, który trzeba umeblować, dlatego będę tu też pisała o tym.

1) KOLORYSTYKA POKOJU, RODZAJE FARB
http://splitmyself.blogspot.com/2012/09/farba.html

Jak już kiedyś wspominałam muszę urządzić sobie pokój w nowym domu. Mam z tym straszliwy problem! Myślałam, że to będzie przyjemne i nie mogłam się tego doczekać, a teraz? Teraz słowa "meble, dywany, firanki" powodują u mnie stres! Mam mnóstwo pomysłów, które niekoniecznie do siebie pasują, wręcz się wzajemnie wykluczają...
Obecnie jestem na etapie wybierania ogólnej kolorystyki wnętrza - i przysięgam - to dużo trudniejsze niż obliczenie jakiejś całki!

                                                       http://www.extra-wnetrza.pl/

porcja ze stronki: http://www.homecreat.com


rozmowywsieci.com.pl
(super motyw na ścianie przeciągnięty przez całe pomieszczenie)

womanswonderla.blogspot.com


hermonacasa.com

newdesigning.com

OSZALEJĘ! :(


Przebierając w farbach, zwracałam uwagę nie tylko na kolory, ale też na ich właściwości i odkryłam kilka ciekawostek (głównie z "Życia na gorąco")! Co jeszcze bardziej utrudnia wybór tej jedynej...

1) FARBY PACHNĄCE
Jeśli ktoś z Was jest wrażliwy na zapachy i nie lubi tej charakterystycznej woni farby - jest rozwiązanie!
Istnieją na rynku emulsje lateksowe, które są... PERFUMOWANE! Podczas malowania i przez kolejne kilka dni Twoje ściany będą pachniały wanilią, kwiatami lub cytrusami.


2) FARBY ŚWIECĄCE W CIEMNOŚCIACH
Wystarczy na kilka minut włączyć światło, dając farbom czas na zaabsorbowanie promieni świetlnych. Dzięki temu nasze ściany będą się świecić i mienić w ciemnościach. Co ciekawe, im więcej warstw farby nałożymy - tym bardziej intensywny będzie efekt. Dla przykładu - po nałożeniu 2 warstw, efekt utrzymuje się przez ok. 20 min.

http://p.alejka.pl                             


3) FARBY DZIAŁAJĄCE JAK MAGNES
Sekret takich farb polega na tym, że zawierają drobne cząsteczki żelaza, dzięki czemu z łatwością utrzymują się na niej magnesy. Często w sklepach z drobiazgami widzę bardzo fajne magnesy, ale przecież nie oblepię nimi całej lodówki... Generalnie rzecz biorąc - do ściany pomalowanej taką farbą, można przyczepić plakaty, rysunki nie niszcząc przy tym samej struktury ściany :)
http://farba-magnetyczna.pl                       http://bi.gazeta.pl


4) FARBY TUSZUJĄCE NIERÓWNOŚCI ŚCIAN
Istnieje coś takiego jak FARBY STRUKTURALNE. Tworzą one wyraziste faktury i mogą imitować np. kamień, drewno, tynki. Istotne jest to, że są odporne na zabrudzenia i ścieranie. Dostępne są w różnych postaciach: jako gotowa masa, pasta lub proszek (zmieniając proporcję składników można wpływać na końcowy efekt - różnorodność faktury).
http://cdn27.muratordom.smcloud.net                                                   http://static.e-sciany.pl/

5) FARBY OPTYCZNIE POWIĘKSZAJĄCE I ROZJAŚNIAJĄCE WNĘTRZE
Jeśli Wasze pokoje są malutkie i chcielibyście je optycznie powiększyć - warto zainwestować w farbę zawierającą specjalne rozjaśniacze optyczne, dzięki którym ściany będą odbijały więcej światła, dając wrażenie jasności w pomieszczeniu.
http://www.chemiabudowlana.info                 6) FARBY ZASTĘPUJĄCE TABLICĘ
Nie wiem jak Wy, ale ja najlepiej uczę się przepisując notatki. Jest tak do tego stopnia, że w pokoju mam tablicę suchościeralną. Jeśli jednak brak Wam miejsca na ścianie, może warto sprawić, by to ona stała się Waszą tablicą? :)
Ściany lub drzwi pomalowane taką farbą zamieniają się w tablicę, po której można pisać kredą, a potem zmywać, tak jak to się robiło na dyżurach w podstawówce :)
Osobiście nie zdecydowałabym się na takie rozwiązanie ze względu na to, że kreda się kruszy i zostawia pył. No, ale co kto woli... :)
http://3.bp.blogspot.com                                              


Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z którąś z tych magicznych farb? Moglibyście coś doradzić?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz - zawsze staram się odwiedzać wszystkich, którzy na tym blogu pozostawili ślad.
Zachęcam do obserwowania - odwdzięczę się tym samym :)

Obraźliwe komentarze od anonimowych odwiedzających będą usuwane.